Místo konání – Bratříkovice (Nechvalice)

Dne 21.9.2019

Hlavní pořadatel: Martin Sadecký

Prezentace

Každý závodník se musí prezentovat minimálně do 9,30 hod. Startovní čísla budou přidělována v pořadí, v jakém se závodníci zaregistrují. Pro účast je nutný souhlas zákonného zástupce, který bude k dispozici při prezentaci

Systém závodění

Před samotným závodem si každý vyjede startovní pozici na měřeném kvalifikačním okruhu. Děti budou řazeny na start podle dosažených časů. Řazení startujících bude organizovat pořadatel podle startovní listiny. Ocenění získává prvních pět závodníků v každé kategorii. Sloučí-li se některé kategorie, pořadí se počítá stále na kategorie nikoli, za závod. Drobný dárek dostanou všichni, kdo vrátí startovní číslo.

Připraveny máme celkem dva závodní okruhy: krátký závodní, který je zároveň kvalifikační a  dlouhý závodní.

Závodní okruhy jsou vedeny po louce a lesní cestou. Z tohoto důvodu doporučujeme především horská kola.

Závodní okruhy budou zpřístupněny k trénování týden předem. V den závodu bude rovněž možné si okruhy vyzkoušet, ovšem pouze v omezeném čase (před začátkem závodů a během polední přestávky).

Rodinný závod

Do závodu se registruje dítě a rodič, popřípadě prarodiče či teta nebo strýc. Děti a dospělí závodí zvlášť. Malý závodník vyjede dospělému při svém závodu časovou ztrátu. Pokud dítě zvítězí ve své kategorii, je časová ztráta pro jeho dospělého spoluzávodníka 0 sekund. V případě, že dítě ztratí na vítěze ve své kategorii např. 30 sekund, připočte se tato časová ztráta k času rodiče či rodinného příslušníka. Dospělí si musí také vyjet svou pozici na startu na měřeném kvalifikačním okruhu. Vítězí tým s nejlepším časem. Bábinky a Spejblové závodí v jedné kategorii.

 

Časový harmonogram

Podle počtu registrovaných závodníků si vymezujeme právo sloučit kategorie, které nebudou plně obsazeny. Časový harmonogram je předpokládaný a k jeho aktualizaci dojde po uzavření přihlášek 4.10. 

8:30 –10:00 Prezentace

9:00–14:00 Kvalifikace, měřené tréninky (začínají cca 45 min. před začátkem závodu                                

                      každé kategorie)

8:30–9:45 Volné tréninky na krátké trati

Závody

10:00 – Máničky a Hurvínci

10:20 – Draci a Tygři

10:50 – Špunti

11:00 – Dračice a Tygřice

11:25 – Rebelky a Rebelové

12:00 – Volné tréninky na dlouhé trati

12:30 – Vyhlášení výsledků dopoledních závodů

12:45 – Frajerky a Stíhačky

13:20 – Frajeři a Stíhači

14:05 – Drsnňačky a Drsňáci

14:50 – Bábinky a Spejblové

15:30 – Vyhlášení výsledků 

Změna časového harmonogramu vyhrazena.