Místo konání – Bratříkovice (Nechvalice)

Dne 6. 10. 2018

Hlavní pořadatel: Martin Sadecký

Prezentace

Každý závodník se musí prezentovat minimálně 90 minut před startem své kategorie.Vzhledem k možné změně časového harmonogramu doporučujeme prezentovat se do 10 hod. Startovní čísla budou přidělována v pořadí, v jakém se závodníci zaregistrují. Pro účast je nutný souhlas zákonného zástupce a zaplacení startovného. Obojí je možné vyřídit jen v den závodu při prezentaci.

Systém závodění

Před samotným závodem si každý vyjede startovní pozici na měřeném kvalifikačním okruhu. Děti budou řazeny na start podle dosažených časů. Řazení startujících bude organizovat pořadatel podle startovní listiny. Ocenění získává prvních pět závodníků v každé kategorii. Sloučí-li se některé kategorie, pořadí se počítá stále na kategorie nikoli, za závod. Drobný dárek dostanou všichni, kdo vrátí startovní číslo.

Připraveny máme celkem tři závodní okruhy: krátký kvalifikační, krátký závodní,  dlouhý závodní. Na kvalifikačním okruhu budou moci děti během akce trénovat.

Závodní okruhy jsou vedeny po louce, obcí, lesní cestou a úvozem. Z tohoto důvodu doporučujeme především horská kola.

Závodní okruhy budou zpřístupněny k trénování týden předem. V den závodu bude rovněž možné si okruhy vyzkoušet, ovšem pouze v omezeném čase (před začátkem závodů a během polední přestávky).

Rodinný závod

Do závodu se registruje dítě a rodič, popřípadě prarodiče či teta nebo strýc. Děti a dospělí závodí zvlášť. Malý závodník vyjede dospělému při svém závodu časovou ztrátu. Pokud dítě zvítězí ve své kategorii, je časová ztráta pro jeho dospělého spoluzávodníka 0 sekund. V případě, že dítě ztratí na vítěze ve své kategorii např. 30 sekund, připočte se tato časová ztráta k času rodiče či rodinného příslušníka. Dospělí si musí také vyjet svou pozici na startu na měřeném kvalifikačním okruhu. Vítězí tým s nejlepším časem. Bábinky a Spejblové závodí v jedné kategorii.

 

Časový harmonogram

Podle počtu registrovaných závodníků si vymezujeme právo sloučit kategorie, které nebudou plně obsazeny. Časový harmonogram je předpokládaný a k jeho aktualizaci dojde po uzavření přihlášek 4.10. Milý závodníci. Vzhledem k nenaplnění některých kategorií bude program zkrácen operativně podle počtu skutečných závodníků. Prosíme všechny přijďte do 10 hod. Předpokládaný konec závodů je do 14 hod.

8:30 –10:00 Prezentace

9:00–14:00 Kvalifikace, měřené tréninky (začínají cca 45 min. před začátkem závodu                                

                      každé kategorie)

8:30–9:45 Volné tréninky na krátké trati

Závody

10:00 – Máničky a Hurvínci

10:20 – Draci a Tygři

10:50 – Špunti

11:00 – Dračice a Tygřice

11:25 – Rebelky a Rebelové

12:00 – Volné tréninky na dlouhé trati

12:30 – Vyhlášení výsledků dopoledních závodů

12:45 – Frajerky a Stíhačky

13:20 – Frajeři a Stíhači

14:05 – Drsnňačky a Drsňáci

14:50 – Bábinky a Spejblové

15:30 – Vyhlášení výsledků 

Změna časového harmonogramu vyhrazena.