Dobré rady

  • Displej nemyjte tlakově.
  • U displejů, které je možné rozpojit a sundat, dávejte pozor při zpětné montáži. Můžete poškodit konektory a spoje.

Displeje obecně

Displeje elektrokol se nazývají též HMI uživatelské rozhraní.
HMI jednotkou ovládáte celé elektrokolo. Existuje několik typů podle způsobu užívání a množství volitelných funkcí. Displejem zapínáte veškerou elektroniku.
Jednoduchým zmáčknutím tlačítka si můžete zvolit úroveň asistence neboli pomoci elektrokola. Různé typy mají různý počet asistencí, většinou 3–5. Moderní HMI jednotky je možné ve specializovaném servisu různě nastavit. Od množství proudu pro určité stupně pomoci až po odblokování rychlostních limitů stanovených zákonem. Novou funkcí je zobrazení stavu vybalancování bateriových článků přímo na displeji. 

Jedná se o citlivé elektronické zařízení a podle toho je potřeba se k němu chovat. Displeje jsou sice vodotěsné, ale určitě není vhodné je vystavovat prudkým dešťům. Nové typy jsou již vybaveny LCD displeji. K poškození může dojít podobně jako u vašeho telefonu.

HMI jednotky jsou neopravitelné a jejich výměna je možná pouze za stejný typ a model. Řídicí jednotka je většinou nastavena na konkrétní displej a jeho elektrické hodnoty pro asistenci a ovládání. Zde může nastat problém, pokud nemáte značkové elektrokolo. I když ze zákona vychází, že by prodejce kol měl mít 10 let k dispozici náhradní díly, v mnoha případech se tak neděje.

On–Off – velmi jednoduché řešení pro zapnutí a vypnutí.

Led displej – zapnutí a vypnutí elektrokola, nastavení asistence, ukazatel stavu baterie. Někdy může mít i funkci asistent chůze, který při zmáčknutí kolo rozjede sám bez šlapání na rychlost 6 km/h.

Zapnutí a vypnutí elektrokola, nastavení asistence, ukazatel stavu nabití, tachometr, podsvícení displeje.

Inteligentní LCD displej má vedle všech funkcí běžného LCD displeje mnoho uživatelských pomůcek navíc. Udává aktuální výkon motoru, zobrazuje možný dojezd, má USB vstup pro nabíjení telefonu, navigaci, interní paměť, ukazatel spálených kalorií. Některé displeje umožňují propojení s vaším smartphonem. Tyto HMI jednotky jsou poměrně drahé, nevýhodou také může být vyšší spotřeba energie a snížení dojezdu.