• Odblokování omezovače rychlosti
  • Montáž akceleračních páček
  • Úprava asistenčních stupňů
  • Přehrání nového software

Čipováním se rozumí odblokování omezovače rychlosti. Evropská legislativa pro provoz elektrokol na pozemních komunikací povoluje maximální asistenci elektromotoru do rychlosti 25 km/h. Téměř u všech výrobců středových i nábojových pohonů lze omezení rychlosti zvýšit. Nastavení se provádí dvěma způsoby v závislosti na výrobci pohonu.

V prvním případě je přidán do elektrokola čip, který odblokuje tovární nastavení.

V druhém je možné rychlost upravit na displeji nebo přes diagnostiku připojením na počítač.

Elektropohony jsou již od výrobců koncipovány tak, aby snesly zatížení až do rychlosti  50 km/h. Omezení jsou dána legislativou různých států. Při zvýšení maximální rychlosti tedy nedochází k poškození motoru ani ztráty záruk. Odblokování rychlosti si po této úpravě zapínáte na displeji.ceník zde

 

Zvýšení maximální rychlosti nad 25 km/h a používání akcelerační páčky není povoleno na pozemních komunikacích. V případě nehody se vystavujete riziku pokuty a odpovědnosti za způsobené škody.

 

Úpravy

Výrobci středových motorů vám nabízejí možnost úpravy hodnot různých asistenčních stupňů. Např. Elektrokolo, které má 4 asistenční stupně bude mít u 1. Stupně nastaven proud 4A 2.stupeň 8A 3.stupeň 12A a 4.stupeň 15A. Připojením na diagnostiku lze množství proudu upravit, aby nastavení více vyhovovalo vašemu stylu jízdy. Maximální množství el. proudu lze zvýšit až na 20A oproti běžně továrně nastaveným 15A.

Akcelerační páčka je variantou úpravy , kdy elektrokolo může jet, aniž by jste šlapali. Prostě otočíte plynem na rukojeti jak u motorky a jedete. Páčky je možné montovat na elektrokola s nábojovým pohonem, ale ne na všechny typy. U středových pohonů lze páčku přidat pouze u některých typů motorů určených k přestavbě na elektrokolo.  Zároveň k tomu musí být již upravená řídící jednotka, na které je připraven konektor.